12/10/2015

SOPOLISH - manicure hybrydowy na plasterek

Marka Pronails wprowadziła do swojej bogatej oferty manicure, który jest nazwany Sopolish.
Jest to manicure hybrydowy, który gwarantuje trwałość, niesamowity połysk i wytrzymałość przez 14 dni. Innowacja polega na tym, że zamiast typowej bazy pod manicure naklejany jest plaster.


szybki manicure


Opiszę Wam krok po kroku sposób wykonania takiego zabiegu.

1. Zaczynamy zawsze od oczyszczenia płytki paznokcia i odsunięcia skórek.
Następnie płytka paznokcia zostaje spiłowana do pożądanego kształty i wypolerowana.2. Wszystkie paznokcie zostają odtłuszczone preparatem Sopolish Cleanse który zawiera: Ethyl Acetate, Ethyl Formate, Isopropyl Acetate, MEK. Stosowany jest on w celu zwiększenia przyczepności i trwałości naklejanego później plasterka.

3. Aplikacja i dopasowanie plasterka Sopolish Vital Nailskin Starterskit Size 1-8 – w zależności od wielkości płytki paznokcia mamy do wyboru kilka warianów. Po doklejeniu i upewnieniu się, że idealnie przylega do całej płytki, plasterek zostaje sklejony na brzegu paznokcia i spiłowany.

4. Kolejnym etapem jest nałożenie 2 warstw lakieru Sopolish w wybranym kolorze. Oczywiście każda z warstw jest utwardzana lampą UV.

5. Ostatnim krokiem jest nałożenie warstwy zabezpieczającej Sopolish Shine i kolejna wizyta pod lampą w celu utwardzenie top coatu.


szybka alternatywa dla manicure i hybryd Innowacyjność w postaci bazowej warstwy plasterka, naprawdę mnie zachwyciła. Dzięki temu mamy gwarancję bezinwazyjnego dla naszych paznokci wykonania manicure, który będzie nam służył wiele dni. Po zdjęciu manicure paznokcie prezentują się zdrowo i naturalnie. Płytka nie posiada widocznych uszkodzeń. Wyeliminowane dodatkowe czynniki (jak baza) sprawiają, że paznokcie nie chłoną nadmiaru chemicznych składników, w związku z czym nie są przesuszone, w najmniejszym stopniu zniszczone i nie rozwarstwiają się.

Również sam sposób usuwania wierzchniej warstwy zbliżony jest bardziej do odklejania naklejki, aniżeli zabawy z acetonem i owijania paznokci folią, żeby usunąć stary manicure. Zresztą zabieg usunięcia koloru możemy spokojnie wykonać sami w zaciszu domowym.
Jest to fajny i szybki sposób, żeby mieć piękne paznokcie na ważną uroczystość czy chociażby urlop. Dodatkową zaletą tego programu jest szybkość wykonania, ponieważ całość trwa około godzinę.ZALETY:
  •     zabieg nieinwazyjny dla płytki paznokcia,
  •     piękny wygląd i połysk przez cały czas noszenia,
  •     szybka metoda aplikacji,
  •     bardzo łatwa metoda usunięcia manicure,
  •     piękne, wypolerowane paznokcie po zdjęciu hybrydy nie wymagają        przez kilka dni malowania lakierem.

WADY:
  •  na 3 dzień pojawiły się odpryski na zabezpieczonych końcówkach i pojawiło się małe pęknięcie na serdecznym palcu,

  •  na 6 dzień pojawiły się kolejne odpryski,


  • na 8 dzień dwa plasterki odkleiły się na brzegach, a po sprzątaniu mieszkania odkleił się kolejny – tak więc jednego dnia zdjęłam 3 paznokcie,


  •  9-go dnia zdjęłam resztę.
Dużym minusem jest fakt, że w momencie pojawienia się pęknięcia, paznokieć zaczyna się zaczepiać dosłownie o każdy rodzaj materiału. Wiecie to jest coś takiego jak zadziorek na paznokciu i rajstopy.

Tak wyglądają paznokcie po zdjęciu manicureTen eksperyment zaliczam na 50% ponieważ producent obiecuje trwałość manicure aż do 14 dni. Pomimo oszczędzania rąk przy pracach domowych zbyt szybko pojawiły się pierwsze odpryski.

Bardzo chciałabym również podziękować Pani Ani z Salonu Kosmetycznego La Madame w Kielcach za możliwość przetestowania takiej nowości i w sumie ciekawostki.