11/06/2015

Kobo Professional Make Up Fixer Spray

Nie mam dużego doświadczenia jeśli chodzi o używanie fixerów w spay-u. Ponieważ marka Kobo ostatnio wprowadziła wiele nowości na rynek kosmetyczny postanowiłam wypróbować kilka produktów w tym również i ich fixer.

spray utrwalający makijaż


Make Up Fixer Spray to produkt, który utrwala makijaż pokrywając go niewidzialną powłoką, przedłużającą jego trwałość oraz zabezpieczając przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi jak upał, deszcz, pot czy zanieczyszczenia, które mogą w znaczący sposób wpłynąć na jego trwałość.SPOSÓB UŻYCIA:
W celu utrwalenia makijażu należy rozpylić utrwalacz w niewielkich dawkach z odległości około 30-40 cm (czyli mniej więcej odległość wyciągniętej ręki) przy zamkniętych oczach i ustach.

Po aplikacji przez kilka minut można odnosić wrażenie ściągnięcia skóry twarzy, ale szybko to uczucie mija.
SKŁAD: Alcohol Denat, Acrylates/Octylacrylamide Copolymer, Isopropyl Miristate, Diisopropyl Adipate

Produkt zawiera w składzie alkohol, przez co jest łatwopalny. Niestety wpływa to również na komfort aplikacji, ponieważ należy uważać, żeby nie oddychać oparami po aplikacji fixera oraz chronić oczy.

 zaraz po aplikacji
 

Fixer bardzo dobrze utrwala makijaż scalając jego poszczególne warstwy - co zostało również przetestowane latem podczas upałów. Mojej przetłuszczającej się cery nie przesuszył ani nie spowodował zapchania porów czy też uczulenia/podrażnienia.

Doskonale nadaje się do utrwalenia makijażu na większe wyjścia, albo na okazje kiedy przez długie godziny musimy mieć pewność, że nasz makijaż wygląda nienagannie.

Jest to kosmetyk ogólnie dostępny w drogeriach. Ma 150 ml pojemności i kosztuje 24,99 zł i jest wart wypróbowania.