11/11/2015

DermoFuture Precision - Aktywny Kolagen w żelu


DermoFuture Precision to linia kosmetyków, które stanowią alternatywę dla zabiegów medycyny estetycznej i dermatologii. Marka wywodzi się ze Szwajcarii i dba o najwyższej jakości produkty oraz bezpieczeństwo ich użytkowania.
Innowacyjne formuły preparatów są stworzone w taki sposób, żeby zwalczać główne oznaki starzenia się skóry jak zmarszczki, bruzdy, utratę gęstości i jędrności skóry czy opadający owal twarzy.
Wszystkie składniki, których używa w swoich produktach marka DermoFuture poddawane są badaniom, testom i klasyfikacji oraz rygorystycznej kontroli końcowej.
Dzięki akcji testowania kosmetyków z Twoim Źródłem Urody  miałam możliwość przetestować Aktywny Kolagen w żelu.


kolagen i jego dzianie przeciwstarzeniowe


Kolagen jest naturalnym białkiem, które występuje w tkance łącznej. Włókna kolagenowe znajdują się między innymi w ścięgnach, chrząstkach stawowych, ściankach tętnic i skórze.
Kolagen cieszy się dużą popularnością w przemyśle zarówno kosmetycznym, farmaceutycznym jak i spożywczym.
Jeśli chodzi o przemysł kosmetycznym odgrywa on znaczącą rolę w chirurgii plastycznej i dermatologii.
Ponieważ nasza skóra zaczyna się starzeć już po 25 roku życia, zastosowanie takich składników jak kolagen w kosmetyce stawia duże wyzwanie procesom odpowiedzialnym za starzenie się skóry.




Efekty stosowania kolagenu:
  •     większa elastyczność, sprężystość i gęstość skóry,
  •     zwiększona retencja wilgotności,
  •     gładki, jedwabisty wygląd,
  •     redukcja zmarszczek mimicznych,
  •     wspomaga leczenie trądziku,
  •     zwalcza rozstępy, blizny i żylaki.

Produkty z zawartością kolagenu mogą używać osoby o skórze wrażliwej, alergicznej i atopowej, gdyż nie powoduje on reakcji uczuleniowych. Aktywny kolagen w żelu DermoFuture przeznaczony jest dla skóry, suchej, dojrzałej lub wymagającej regeneracji.
Kolagen (białko młodości) stanowi 70% masy białek skóry i 30% całkowitej masy białka ludzkiego. Wraz z wiekiem niestety ulega on degradacji w naszym organizmie, co wpływa niekorzystnie na nasz wygląd.

Te braki przynajmniej na powierzchni skóry możemy łatwo uzupełnić Aktywnym Kolagenem w żelu. Uzupełniając białka kolagenu w komórkach, uelastycznia i wpływa na znaczną poprawę kondycji skóry. Poprawiając, gęstość i spoistość skóry wyraźnie ją odmładza, łagodzi rysy i poprawia owal twarzy. Sprawia, że skóra jest jędrniejsza, na dłużej zachowuje młody wygląd, zostaje również zmniejszona głębokość zmarszczek zarówno tych mimicznych jaki i nawet tych bardziej wyraźnych.

Skład:



OPAKOWANIE I KONSYSTENCJA:
Opakowanie to szklany słoiczek o pojemności 20 ml. Jak dozownik mamy szklaną pipetę, która doskonale odmierza nawet najmniejszą ilość produktu.

Konsystencja gęsta, bezbarwna, żelowa w pierwszej chwili pozostawia na skórze lepką warstwę, żeby po kilku chwilach wchłonąć się całkowicie do matu.




ZASTOSOWANIE:
Jako zabieg wygładzający, uelastyczniający i napinający skórę stosować raz dziennie na noc, na skórę całej twarzy i szyi przez okres około 30 dni.
Dla zwiększenia efektów i większej penetracji preparatu należy po wchłonięciu aktywnego kolagenu zastosować preparat dotleniający DermoFuture z koenzymem Q10. Produkt został przebadany dermatologicznie i nadaje się wyłącznie do użytku zewnętrznego.


Po prawie miesiącu stosowania mogę śmiało stwierdzić, że aktywny kolagen przyczynił się do znacznej poprawy nawilżenia mojej cery. Wygładzeniu uległa struktura skóry. Jest ona napięta i gładka w dotyku. Poprawa kondycji jest widoczna zarówno gołym okiem na czystej skórze jak i po nałożeniu makijażu. Jeszcze chyba nigdy tak ładnie i gładko nie rozkładał się na mojej skórze podkład bez zastosowania bazy.

Produkt jest niesamowicie wydajny. Patrząc na pojemność 20 ml zastanawiałam się na jak długo wystarczy, a tu okazało się, że trzy małe krople doskonale rozprowadzają się na skórze także oceniam mniej więcej to opakowanie na jakieś 2-2,5 miesiąca stosowania. Dzięki pipecie aplikacja jest prosta i higieniczna.


 

Pomimo stosowania na moją problematyczną, przetłuszczającą się cerę nie odnotowałam żadnych przykrych niespodzianek, czy nadprodukcji sebum. Kolagen idealnie współpracował z moją skórą.

Aktywny Kolagen w żelu zdecydowanie spełnił moje oczekiwania.
Cena: 39zł / 20ml. Można go zakupić na stronie tenex.pl 


źródło informacji: www.tenex.pl