9/10/2015

Paznokcie warte milion? - Essie Millionails bazowa odżywka do paznokci


Uwielbiam bazy nawierzchniowe stosowane na lakier. W związku z tym postanowiłam również zaprzyjaźnić się z odżywkami, które stosuje się pod kolorowy lakier do paznokci.
Mój pierwotny wybór padł na NailTec Foundation II, ale nigdzie nie udało mi się dostać produktu, który chciałam. Postanowiłam zatem rozejrzeć się za jego zamiennikiem.
Marka Essie jest moją ulubioną, tak więc zaczęłam szukać w jej asortymencie. Po bardzo dobrej bazie nawilżającej postanowiłam spróbować odżywkę Millionails.

wzmacniająca baza pod lakier do paznokci


Essie Millionails jest połączeniem bazy i odżywki do paznokci w jednym produkcie. Ma ona za zadanie wzmacniać kruchą i podatną na uszkodzenia płytkę paznokcia. Jej odżywczo-wzmacniająca formuła składa się z mieszanki jedwabiu i żelaza - idealnego połączenia dla uzyskania twardych i mocnych paznokci. Dodatkowo ochrania płytkę dzięki nylonowym włóknom.

Essie Millionails to skuteczna wzmacniająca baza do paznokci:

  •   zawiera miliony wzmacniających molekuł,
  •  żelazo, aminokwasy i nylon dodatkowo chronią płytkę przed zniszczeniem,
  •  tworzy płaszcz ochronny na płytce paznokcia,
  • chroni przed łamaniem i rozdwajaniem,
  •  nawilża i odżywia.


SKŁAD: BUTYL ACETATE, ETHYL ACETATE, NITROCELLULOSE, PROPYL ACETATE, TOSYLAMIDE/FORMALDEHYDE RESIN, ISOPROPIL ALCOHOL, TRIMETHYL PENTANYL DIISOBUTIRATE, TRIPHENYL PHOSPHATE, ETHYL TOSYLAMIDE, STEARALKONIUM BENTONITE, CAMPHOR, NYLON 66, CITRIC ACID, BENZOPHENONE-1, AQUA/WATER, DIMETHICONE, BUTYLENE GLYCOL, CL 77891/ TITANIUM DIOXIDE, SACCHAROMYCES/IRON FERMENT. D158352/3.SPOSÓB UŻYCIA:
Aplikować Millionails® jako lakier podkładowy, na czystą płytkę paznokcia, po zmyciu lakieru. Nie dopuścić do kontaktu z otaczającymi skórkami. Nakładać kolejne warstwy Millionails® codziennie. Raz w tygodniu (co 7 dni) zmyć wszystkie warstwy zmywaczem bezacetonowym i ponownie rozpocząć proces pielęgnacji od nałożenia warstwy podkładowej. Dla uzyskania najlepszych rezultatów stosować Millionails® przez maksimum 90 dni.Długo rozglądałam się za dobrą odżywką podkładową. Moje paznokcie nie są w złej kondycji, ale zauważyłam, że w jednym miejscu zawsze następuje rozdwojenie i jak już pisałam Wam przy okazji testowania lakierów Sally Hansen, na paznokciach wskazujących zawsze następuje odpryskiwanie lakieru, choćby nie wiem jakie cuda były nałożone na paznokcie.

Wracając do bohaterki dzisiejszego posta - kiedy pokazywałam Wam lakier NailsInc, w komentarzach rozgorzała dyskusja, bo dokładnie kilka dni wcześniej na innym z blogów pojawiła się dosyć niekorzystna jego recenzja.
Z podkładem Millionails ten lakier trzyma się u mnie tydzień. Bite 7 dni!
Zostało to przetestowane kilka razy. Tak samo jak lakiery innych marek. Może sprawiają to włókna nylonowe, zawarte w składzie – nie wiem. Faktem jest, że raz wykonany manicure jest po prostu kuloodporny!

Odżywki można używać samodzielnie – jako lakieru bezbarwnego lub jako podkład po lakiery kolorowe.
Jedyna rzecz jakiej żałuję to fakt, że nie zdecydowałam się na nią wcześniej!

Odżywka Essie Millionails jest w standardowej buteleczce tej marki. Ma cienki pędzelek do aplikacji. Pojemność 13,5 ml starczy chyba na wieki. Kosztuje w zależności od drogerii od 30-35 zł. Mnie udało się kupić amerykańską wersję w TkMaxxie za 19 zł.