9/17/2015

DIY – Francuska glinka biała


Kolejną glinką, która podbiła moje serce jest francuska glinka biała.
Ze względu na swoją barwę zwana jest również porcelanową lub chińską, występuje w postaci proszku i jest produktem w 100% naturalnym. Jest bardzo delikatna w działaniu, dlatego też zaleca się ją dla cer wrażliwych, delikatnych, skłonnych do podrażnień, a także suchych i dojrzałych.

Glinka biała zawiera duże ilości krzemianu glinu (aluminium) - stąd też jej właściwości przyspieszające gojenie ran. Bogata w liczne mikroelementy - takie jak krzem, wapń, magnez, żelazo, potas oraz sód i sole mineralne - intensywnie odżywia i regeneruje skórę. Glinka łagodnie oczyszcza i odżywia skórę, a jednocześnie działa odświeżająco. Ponadto likwiduje martwe komórki i stymuluje regenerację tkanek.

maseczka dla cery wrażliwej


Stosowanie:
Zaleca się, aby maski z glinek wzbogacać np. olejami - zapobiega to wysychaniu maski na skórze oraz ewentualnym podrażnieniom.

Ja użyłam do maseczki:
  •  łyżeczkę glinki,
  • kilka kropel oleju z pestek malin,
  • dosłownie 3-4 łyżeczki mleka, do wymieszania całości, aby konsystencją maska przypominała gęstą śmietanę.


Ewentualnie zawsze można dodać kilka kropel oliwy z oliwek jeśli nie mamy takich składników jakie ja proponuję.
Maska jest bardzo łatwa do aplikacji, choćby za pomocą szpatułki. Dzięki zawartości oleju nie będzie szybko zasychała, a później łatwo usuniemy ją z twarzy.
Glinkę możemy również dodać do kąpieli wsypując ją do wanny napełnionej wodą.
Zarówno kąpiel jak i czas trzymania glinki w formie maseczki na twarzy powinno wynosić około 20 minut.

Glinka ma szerokie spektrum zastosowania. Może być użyta do kremów, toników, emulsji, balsamów. Świetnie sprawdzi się również jako dodatek do pudrów czy cieni. Mnie bardzo kusi przepis na naturalną pastę do zębów, ale póki sama nie sprawdzę nic więcej nie powiem.
Generalnie uwielbiam glinki i tak długo jak starczy mi entuzjazmu postaram się tą formę maseczki stosować najczęściej jak się da.Wykorzystane źródło: e-naturalne.pl