2/09/2015

Cichy bohater - Szampon Isana Professional – Farbglanz Braun do włosów brązowych

Włosy farbuję od bardzo dawna. Ostatnio zauważyłam, że odrost zaczął się znacznie szybciej pojawiać. Nie mam pojęcia czy to moje włosy rosną w takim ekspresowym tempie czy po prostu farby znacznie szybciej się wypłukują. Rozpoczęłam więc poszukiwania produktu , który pomógłby mi wydłużyć odrobinę odstęp czasu pomiędzy farbowaniami. Niestety nie uśmiecha mi się męczyć skórę głowy farbą co np. 3 tygodnie :-(

Na blogach znalazłam opisane różne maseczki i preparaty czasowo barwiące włosy, ale jakoś mnie te produkty nie do końca przekonały. Podczas zakupów w Rossmannie moją uwagę zwrócił szampon marki Isana Professional Farbglanz Braun do włosów brązowych lub farbowanych na brąz. 
 

Szampon do pielęgnacji włosów brązowych i farbowanychProdukt jest specjalnie przystosowany do włosów ciemnych. Ma on w składzie między innymi: karmel, ekstrakt z kakao i orzecha włoskiego, specjalnie dobrane pigmenty kolorowe, witaminę E, pantenol, filtry UV. Te wszystkie składniki sprawiają , że włosy lśnią jedwabistym brązem przez długi czas, ładnie odbijają światło i są wygładzone. Szampon nie zawiera silikonów.

Właściwości pielęgnacyjne również umożliwiają łatwe rozczesywanie włosów. Jest on dobrze tolerowany przez skórę, co potwierdzają badania dermatologiczne. Mnie nie uczulił, skóra nie swędzi i nie spowodował powstania łupieżu.


Chciałam również wspomnieć słów kilka o jego barwie. Dzięki wyciągom z orzecha włoskiego (który od dawna jest polecany do płukania włosów, zwłaszcza ciemnych) szampon ma barwę ciemnego karmelu, który w delikatny sposób barwi włosy i nie odznacza się w jakiś widoczny sposób. Dzięki niemu mogę spokojnie wydłużyć czas pomiędzy farbowaniem nawet do 5 tygodni.

Za 250 ml produkty zapłacimy ok 7 zł – w zależności od trwającej promocji.

Produkt zamknięty jest w miękkiej tubie, którą wygodnie można postawić na zamknięciu. Samo zamknięcie jest dosyć solidnie wykonane, więc nie zachodzi obawa, że szampon mógłby się nam wylać.

Skład szamponu: 


Jest to bardzo dobry produkt, w swoim zakresie cenowym. Spodobał mi się tak bardzo, że będzie pewnie długo jeszcze gościł na mojej półce w łazience i mam również ochotę dokupić sobie do kompletu odżywkę z tej serii.