12/05/2014

Spotkanie z marką Arkana

Miałam ogromną przyjemność brać udział w dniu otwartym marki Arkana zorganizowanym przez salon kosmetyczny La Madame w Kielcach.
Marka Arkana jest to nasza rodzima firma, która swoje korzenie ma we Wrocławiu. Jest to polska, nowoczesna marka kosmetyków profesjonalnych. Podąża za najnowszymi trendami biochemiczno-fizjologicznymi w kosmetologii, których celem jest autentyczna odnowa skóry.
Podstawą pielęgnacji jest przywrócenie i utrzymanie równowagi w skórze. Arkana działa dwutorowo: chroni przed zaburzeniami wywołanymi czynnikami zewnętrznymi i wewnętrznymi oraz zapobiega procesom starzenia się na poziomie molekularnym - początkowym etapie destrukcji komórek skóry.
Arkana stosuje najnowsze składniki aktywne w swoich produktach. Odkrycia naukowe w medycynie i kosmetologii nadają pielęgnacji Arkana nie tylko rolę kosmetyczną, ale również naprawczą dzięki biomimetycznym właściwościom substancji aktywnych.


W pielęgnacji gabinetowej Arkana stawia na zabiegi aktywujące naturalne procesy samoodnowy, takie jak terapie mikroigłowe, eksfoliacje kwasami, pobudzanie procesów poprzez aplikacje wysoce skoncentrowanych substancji biomimetycznych, komponowanie własnych metod zabiegowych.


Spotkanie składało się z dwóch etapów. Podczas pierwszego pani Justyna Masternak (szkoleniowiec Arkana) przeprowadzała wybrane zabiegi pielęgnacyjne na uczestniczkach spotkania ,a przy okazji edukowała wszytkich zebranych w zakresie pielęgnacji, demakijażu i najnowszych kuracji odpowiednich dla naszej cery przeprowadzanych w gabinetach kosmetycznych.


Wrzucam Wam tylko zdjęcia kosmetyków, ponieważ podczas pokazu, nie chciałam żeby, któraś z pań czuła się niekomfortowo mając świadomość, że podczas wykonywania zabiegu wygląda się mało efektownie.

Ponieważ marka koncentruje się na indywidualnych potrzebach skóry, w tym celu wykorzystuje komputerową diagnostykę skóry opracowaną przez zespół specjalistów z firmy Arkana i Beauty of Science. Analizer bada potrzeby skóry na 6 poziomach, diagnozuje problemy i podaje gotowe rozwiązania pielęgnacyjne. 


Analizer Nati to kompleksowe urządzenie do komputerowej diagnostyki kosmetologicznej. Stworzony został przy współpracy kosmetologów, dermatologów, lekarzy chirurgów a także inżynierów. Wykorzystuje nowoczesny system pomiarów fizycznych oraz nowoczesną kamerę cyfrową pracującą w technologii HD Ready. Zastosowanie systemu pomiarowego 2 w 1 pozwala na analizę fizyczną i optyczną skóry, dzięki czemu umożliwia obiektywnie ocenić stan skóry klienta. Obrazuje indywidualne potrzeby oraz określa program pielęgnacji gabinetowej a także domowej. Oprogramowanie pozwala na prowadzenie e-kartoteki klientów i zapisywanie wyników poszczególnych analiz.Badane parametry:
    nawilżenie,
    struktura,
    natłuszczenie,
    złuszczanie,
    pory,
    zmarszczki.


Urządzenie jest przeznaczone dla salonów kosmetycznych, ośrodków SPA, aptek i gabinetów dermatologicznych.


Podczas drugiego etapu spotkania Pani Katarzyna Radosz , przeprowadzając badanie i analizę mojej cery potwierdziła tylko, że udało mi się pozbyć wszystkich zanieczyszczeń na skórze. Dobrała indywidualną pielęgnację w taki sposób aby zapobiegała powrotom zanieczyszczeń, a także dbała o bieżące potrzeby mojej cery.

Chciałabym również serdecznie podziękować Pani Ani Parkicie za zaproszenie, ugoszczenie i miłe spędzenie sobotniego do południa.


A takimi smakołykami nas ugoszczono :-)

Warto zapoznać się z tą marką tym bardziej ,że przygotowała na święta fantastyczne zestawy kosmetyków, które można kupić w wybranych salonach kosmetycznych współpracujących z marką.